Ekspozycja zawierała kilka systemów opracowanych w ITE:
Dwa systemy demonstrowały praktyczne zastosowania piezopolimerycznych przetworników siły. Pierwszy stanowił system pomiaru nacisku stopy na podłoże w trakcie chodzenia, złożony z piezopolimerycznej wkładki do obuwia i modułu transmisji bezprzewodowej. Wkładka mierzy siłę nacisku w ośmiu punktach jednocześnie, a pomiary są transmitowane 60 razy na sekundę do komputera bądź telefonu komórkowego, pozwalając na diagnozowanie ruchu w czasie rzeczywistym.
Drugi zestaw używał piezopolimerów w systemie wykrywania uderzeń dedykowanemu rowerzystom. Głównym elementem systemu jest kask rowerowy z przyklejonym elastycznym przetwornikiem siły. Jeżeli posiadacz kasku upadnie, czujnik wykryje uderzenie. Informacja o tym jest przekazywana poprzez łącze Bluetooth telefonu komórkowego użytkownika. Aplikacja w telefonie uruchamia wtedy sygnał dźwiękowy i wyświetla wiadomość ostrzegawczą. Jeżeli aplikacja nie zostanie zamknięta przez użytkownika, automatycznie wyśle ona na zdefiniowany numer wiadomość SMS zawierającą współrzędne GPS ze zdarzenia.
![]() |
Podczas targów miało miejsce lądowanie sondy Rosetta na komecie. Była to wyjątkowa okazja, aby zaprezentować dwa elementy statku kosmicznego Rosetta, które zostały wyprodukowane w ITE. Jednym z nich był rezystor węglowy użyty w eksperymencie MUPUS i służący do pomiaru twardości lodu. Drugi stanowił rezystor ceramiczny użyty do przepalenia nylonowej linki w celu zwolnienia harpunów przy lądowaniu. Więcej informacji na temat wkładu ITE w misji można znaleźć podstronie poświęconej misji Rosetta (w zakładce Działalność naukowa). |