Działalność Centrum LTCC ukierunkowana jest na realizacje prac badawczo - rozwojowych, realizowanych we współpracy z partnerami krajowymi i zagranicznymi. Specjalistyczne wyposażenie Centrum umożliwia prowadzenie prac badawczych w następujących obszarach:
![]() |
|
W ramach Centrum realizowane są krajowe projekty badawcze finansowane przez NCN oraz NCBiR a także projekty międzynarodowe. W Centrum realizowane są dwa projekty międzynarodowe:
Celem tych projektów jest opracowanie innowacyjnych, niezawodnych systemów LTCC o niskim poborze mocy do monitorowania stanu środowiska.
Dzięki możliwościom technologicznym, jakie oferuje Centrum LTCC, realizowano także prace badawcze w ramach projektu POIG MNS-DIAG „Mikro- i Nano-Systemy w Chemii i Diagnostyce Biomedycznej”, którego koordynatorem był ITE. Wynikiem realizacji projektu jest system diagnostyczny wad postawy, który aktualnie jest przygotowywany do wdrożenia. Obecnie prowadzone są prace w ramach projektu POIG MIME „Nowoczesne materiały i innowacyjne metody dla przetwarzania i monitorowania energii MIME”, którego celem jest wykonanie modeli generatorów termoelektrycznych oraz autonomicznej instalacji pozyskującej energię ze światła słonecznego oraz wykorzystującej ciepło odpadowe z instalacji grzewczych. |
![]() |
Potencjał badawczo - rozwojowy Centrum LTCC wykorzystywany jest również do realizacji modeli, prototypów oraz krótkich serii specjalizowanych elementów, układów i mikromodułów opracowywanych przez zespoły naukowe ITE, a także do produkcji doświadczalnej. Pozwala to na praktyczną weryfikację wyników opracowań naukowych oraz wymusza utrzymanie stabilnego poziomu technologicznego, co jest niezbędne dla utrzymania wysokiej jakości badań.
![]() |
Systematycznie organizowane są zajęcia dla studentów, którym umożliwia się zapoznanie ze specyfiką unikatowego w skali krajowej Centrum LTCC. Pracownicy Centrum konsultowali i prowadzili prace inżynierskie i magisterskie w zakresie technologii LTCC i grubowarstwowej. Ponadto, w Centrum organizowane są szkolenia i pokazy dla firm oraz jednostek naukowych zainteresowanych możliwościami oferowanymi przez technologie LTCC i elektroniki drukowanej. |